Alkoholové výrobky prodáváme pouze osobám starším osmnácti let.

Prohlašuji, že je mi 18 a více let.


COCKSPUR PINEAPPLE RUM 0,7L 37,5%

Nový produkt

Tropická směs rumů Cockspur s příchutí ananasu a nádechem kokosu a vanilky.

Vůně šťavnatého ananasu s tóny kokosu a vanilky.

Pijte s ledem, s jednoduchým mixérem nebo jako ananasový twist do klasických rumových koktejlů.

Historie

Společnost Hanschell & Company založil Dán Valdemar Hanschell v roce 1884.

Pracoval pro společnost Lamb‘s, která vykonávala činnost lodního dohodce, v Charlotte Amalie na ostrově Svatý Tomáš. Poté odjel na Barbados, kde si založil vlastní firmu a otevřel stanici pro nakládání uhlí pro lodě proplouvající Panamským průplavem a zásoboval připlouvající lodě lany, plachtami, solí, čerstvým ovocem, masem, zeleninou a vodou, a to včetně shánění posádek škunerů.

Byl založen obchod s rumem, který se jmenoval Cockspur (podle společnosti, která sídlila v Cockspur Street v Londýně). Byl založen jako značka společnosti Hanschell. Později byl do firmy přizván G. A. L. Larsen (rovněž z Dánska), který byl právníkem a prokuristou společnosti.

Společnost změnila název na Hanschell and Larsen.  Obchod pokračoval po většinu první poloviny století a zaměřoval se na prodej lodního zboží a rumu. 

Podle barbadoských zákonů musely palírny a stáčírny odebírat tekutinu z celého ostrova.

Od roku 1973 se rum Cockspur vyrábí výhradně v lihovaru West Indies Rum Distillery, kde byla instalována první destilační kolona na ostrovech.

Používá se zde starý dvoukolonový destilační přístroj John Gore, který zajišťuje část rumu ze směsi. Zbytek je směs vysoce silného lehkého rumu ze čtyřkolonového zařízení a středně těžkých a těžkých tzv. pot-still rumů z kotlíkových destilačních přístrojů

Skladem

560,00 Kč s DPH

Objem700ml
Balení6ks
Obsah alkoholu37,5%
Země původuBarbados

Ve stejné kategorii