Alkoholové výrobky prodáváme pouze osobám starším osmnácti let.

Prohlašuji, že je mi 18 a více let.


COCKSPUR XO MASTER'S SELECT RUM 0,7L 43%

Nový produkt

Cockspur XO je umělecké dílo.

Tento ročníkový rum zraje k dokonalosti v sudech z amerického bourbonového dubu a teprve poté jsou nejlepší sudy ručně vybrány naším mistrem-blenderem.

Ty se pak smíchají dohromady a nechají se spojit v sudech po sherry Oloroso.

Každá šarže je omezena na pouhých 100 sudů.

Toto spojení přináší nádhernou hlubokou zlatavou barvu a bohatou paletu vjemů, od smyslné, ale intenzivní vůně až po hedvábný a exotický závěr. K popíjení.

Historie

Společnost Hanschell & Company založil Dán Valdemar Hanschell v roce 1884.

Pracoval pro společnost Lamb‘s, která vykonávala činnost lodního dohodce, v Charlotte Amalie na ostrově Svatý Tomáš. Poté odjel na Barbados, kde si založil vlastní firmu a otevřel stanici pro nakládání uhlí pro lodě proplouvající Panamským průplavem a zásoboval připlouvající lodě lany, plachtami, solí, čerstvým ovocem, masem, zeleninou a vodou, a to včetně shánění posádek škunerů.

Byl založen obchod s rumem, který se jmenoval Cockspur (podle společnosti, která sídlila v Cockspur Street v Londýně). Byl založen jako značka společnosti Hanschell. Později byl do firmy přizván G. A. L. Larsen (rovněž z Dánska), který byl právníkem a prokuristou společnosti.

Společnost změnila název na Hanschell and Larsen.  Obchod pokračoval po většinu první poloviny století a zaměřoval se na prodej lodního zboží a rumu. 

Podle barbadoských zákonů musely palírny a stáčírny odebírat tekutinu z celého ostrova.

Od roku 1973 se rum Cockspur vyrábí výhradně v lihovaru West Indies Rum Distillery, kde byla instalována první destilační kolona na ostrovech.

Používá se zde starý dvoukolonový destilační přístroj John Gore, který zajišťuje část rumu ze směsi. Zbytek je směs vysoce silného lehkého rumu ze čtyřkolonového zařízení a středně těžkých a těžkých tzv. pot-still rumů z kotlíkových destilačních přístrojů

Skladem

1 180,00 Kč s DPH

Objem700ml
Balení6ks
Země původuBarbados

Ve stejné kategorii