Alkoholové výrobky prodáváme pouze osobám starším osmnácti let.

Prohlašuji, že je mi 18 a více let.


COCKSPUR OLD GOLD SPECIAL RESERVE RUM 0,7L 43%

Nový produkt

Rum Cockspur Old Gold je považován za jeden z nejchutnějších rumů v Karibiku.

Zraje na pláži pod hřejivým karibským sluncem a je to jedinečný, bohatý, zakulacený rum s hlubokým charakterem.

Tóny bohaté vanilky, komplexní tóny dubového sudu a zuhelnatělého hnědého cukru se snoubí s jemnými tóny sušeného ovoce.

Podávejte na ledu nebo smíchejte se zázvorovou limonádou a plátkem limetky a vytvořte dokonalý rum Cockspur Bajan Mule.

Historie

Společnost Hanschell & Company založil Dán Valdemar Hanschell v roce 1884.

Pracoval pro společnost Lamb‘s, která vykonávala činnost lodního dohodce, v Charlotte Amalie na ostrově Svatý Tomáš. Poté odjel na Barbados, kde si založil vlastní firmu a otevřel stanici pro nakládání uhlí pro lodě proplouvající Panamským průplavem a zásoboval připlouvající lodě lany, plachtami, solí, čerstvým ovocem, masem, zeleninou a vodou, a to včetně shánění posádek škunerů.

Byl založen obchod s rumem, který se jmenoval Cockspur (podle společnosti, která sídlila v Cockspur Street v Londýně). Byl založen jako značka společnosti Hanschell. Později byl do firmy přizván G. A. L. Larsen (rovněž z Dánska), který byl právníkem a prokuristou společnosti.

Společnost změnila název na Hanschell and Larsen.  Obchod pokračoval po většinu první poloviny století a zaměřoval se na prodej lodního zboží a rumu. 

Podle barbadoských zákonů musely palírny a stáčírny odebírat tekutinu z celého ostrova.

Od roku 1973 se rum Cockspur vyrábí výhradně v lihovaru West Indies Rum Distillery, kde byla instalována první destilační kolona na ostrovech.

Používá se zde starý dvoukolonový destilační přístroj John Gore, který zajišťuje část rumu ze směsi. Zbytek je směs vysoce silného lehkého rumu ze čtyřkolonového zařízení a středně těžkých a těžkých tzv. pot-still rumů z kotlíkových destilačních přístrojů

Skladem

760,00 Kč s DPH

Objem700ml
Balení6ks
Země původuBarbados

Ve stejné kategorii