Alkoholové výrobky prodáváme pouze osobám starším osmnácti let.

Prohlašuji, že je mi 18 a více let.


LOKITA TEPEZTATE 20 YO 47% 0,7l

Nový produkt

Všechny tradice a dědictví Mexika žijí v našich rostlinách agáve (Agáve znamená v řečtině „obdivuhodný“). Agáve Tepeztate dozrává ve dvaceti letech pro optimální sklizeň v extrémních přírodních podmínkách. Odrůda Tepeztate má silnější listy, do nichž se rozděluje část cukru, a je převážně vláknitá.

Umírají, aby nám dali svého „ducha“.  Jejich srdce neboli piñas se pomalu pečou v předhispánských podzemních pecích obložených sopečnými kameny po dobu 3 až 4 dnů pod pláštěm jejich listů. Šťáva z této ušlechtilé agáve se tradičně získává mletím pečených piňas kamenem taženým mulou zvaným Tahona, poté se fermentuje v dubových kádích a dvakrát destiluje v měděných destilačních přístrojích. 

Náš Maestro Mezcalero Arturo Martínez je zástupcem již třetí generace rodiny, která zachovává tradici předků a vdechuje život jednomu z našich nejstarších nápojů. Jsme rádi, že vám ji můžeme servírovat

2 139,00 Kč s DPH

Poznámky k degustaci:

Vzhled: Čistý, křišťálový, hustý.

Vůně: Převážně vláknitá, kořeněná a jasanová vůně. Pečená agáve se dobře snoubí s tóny jablek a meruněk, po nichž následuje vůně skořice, pepře a hřebíčku.

Chuť: Chuť je poctivá, převážně kořeněná, vláknitá a zemitá. Sladké tóny jsou dobře vyvážené s bylinnou a kořeněnou chutí. Jeho střední buket, skvělé tělo a charakteristická dochuť nám připomínají jeho vláknitý, zemitý původ.

Obsah alkoholu: 47 %

Destilace: Dvojitá. Měděný kotlíkový destilační přístroj

Původ: San Dionisio Ocotepec, Oaxaca, Mexiko

Výroba: Maguey Tepeztate. Agave Marmorata , stáří 20 let

Palírenský mistr: Arturo Martínez

Objem700ml
Balení6ks
Obsah alkoholu47%
ZnačkaLOKITA
Země původuMexiko

Ve stejné kategorii