Alkoholové výrobky prodáváme pouze osobám starším osmnácti let.

Prohlašuji, že je mi 18 a více let.


LOKITA MADRECUISCHE 14 YO 47% 0,7l

Nový produkt

Všechny tradice a dědictví Mexika žijí v našich rostlinách agáve (Agáve znamená v řečtině „obdivuhodný“). Agáve Madre cuixe dozrává ve čtrnácti letech pro optimální sklizeň v extrémních přírodních podmínkách. Jedná se o druh agáve, který má komplikovanější složení, obsahuje méně cukrů a vytváří více vlákniny, z čehož vyplývá jeho aroma a chuťové vlastnosti.

Umírají, aby nám dali svého „ducha“.  Jejich srdce neboli piñas se pomalu pečou v předhispánských podzemních pecích obložených sopečnými kameny po dobu 3 až 4 dnů pod pláštěm jejich listů. Šťáva z agáve se tradičně získává mletím pečených piňas kamenem taženým mulou zvaným Tahona, poté se fermentuje v dubových kádích a dvakrát destiluje v měděných destilačních přístrojích. 

Náš Maestro Mezcalero Arturo Martínez je zástupcem již třetí generace rodiny, která zachovává tradici předků a vdechuje život jednomu z našich nejstarších nápojů. Jsme rádi, že vám ji můžeme servírovat.  

1 690,00 Kč s DPH

Poznámky k degustaci:

Vzhled: Čistý, křišťálový, hustý.

Vůně: Co se týče vůně, vynikne mírně přepečená agáve a kouřové tóny. Jemné projevy mandarinky, pomeranče, třešně, ananasu a hrušky s nádechem kmínu, pepře a skořice.

Chuť: Silná chuť. Elegantní směs citronových a ovocných chutí doplňuje agávové tóny dýně, pepře a skořice, které uzavírají tóny karamelu.

Obsah alkoholu: 47 %

Destilace: Dvojitá. Měděný kotlíkový destilační přístroj

Původ: San Dionisio Ocotepec, Oaxaca, Mexiko

Výroba: Maguey Madre Cuishe. Agave Karwinskii , stáří 14 let

Palírenský mistr: Arturo Martínez

Objem700ml
Balení6ks
Obsah alkoholu47%
ZnačkaLOKITA
Země původuMexiko

Ve stejné kategorii