Alkoholové výrobky prodáváme pouze osobám starším osmnácti let.

Prohlašuji, že je mi 18 a více let.


LOKITA ENSAMBLE ESPADÍN - TOBALÁ 12 YO 40% 0,7l

Nový produkt

Všechny tradice a dědictví Mexika žijí v našich rostlinách agáve (Agáve znamená v řečtině „obdivuhodný“). Naše odrůdy agáve espadin se sklízejí ve stáří 8 let, kdy dosahují optimální zralosti, zatímco odrůda Tobalá se sklízí ve stáří 12 let v divokých přírodních podmínkách.

Umírají, aby nám dali svého „ducha“. Jejich srdce neboli piñas se pomalu pečou v předhispánských podzemních pecích obložených sopečnými kameny po dobu 3 až 4 dnů pod pláštěm jejich listů. Šťáva z agáve se tradičně získává mletím pečených piňas kamenem taženým mulou zvaným Tahona, poté se fermentuje v dubových kádích a dvakrát destiluje v měděných destilačních přístrojích.

Náš Maestro Mezcalero Arturo Martínez a jeho rodina zachovali tuto tradici předků a vdechli život jednomu z našich nejstarších nápojů. Jsme rádi, že vám ji můžeme servírovat.

1 290,00 Kč s DPH

Poznámky k degustaci

Vzhled: Čistý, křišťálový, hustý.

Vůně: Vůně zralé agáve, dýně s kouřovým nádechem jsou elegantně vyváženy citrusovými tóny. Má vláknitý charakter, po kterém následují tóny skořice a vanilky.

Chuť: Chuť je poctivá, s kořeněným a zemitým charakterem, který se dokonale snoubí se sladkými tóny vanilky. Výsledkem trojité destilace je skvělé tělo a ušlechtilý závěr s výraznou osobitostí.

Obsah alkoholu: 40 %

Destilace: Trojitá. Měděný kotlíkový destilační přístroj

Původ: San Dionisio Ocotepec, Oaxaca, Mexiko

Vyrobeno: Maguey Espadín-Tobalá

Palírenský mistr: Arturo Martínez

Objem700ml
Balení6ks
Obsah alkoholu40%
ZnačkaLOKITA
Země původuMexiko

Ve stejné kategorii