Alkoholové výrobky prodáváme pouze osobám starším osmnácti let.

Prohlašuji, že je mi 18 a více let.


Gautier Extra 1755 Cognac 40% 0,7L

Nový produkt

Koňak EXTRA 1755, vytvořený na počest Louise GAUTIERA, zakladatele firmy Maison GAUTIER, je jedinečnou směsí našeho dědictví starých a vzácných eaux-de-vie z „Rajského sklepa“. Je jemný a intenzivní, odhaluje jedinečně komplexní a elegantní buket vůní, který ocení zejména znalci.

EXTRA 1755 Jemný, Intenzivní, Komplexní

POZNÁMKA K DEGUSTACI EXTRA 1755 nabízí bohatou a jemnou vůni kombinující komplexnost koření s jemností vanilky, podpořenou květinovými vůněmi, které jí dodávají veškerou eleganci.

V ústech dobře vyvážený mezi mohutností a jemností. Počáteční plnost se ukazuje jako trvalá vlastnost. Silný, velkorysý a plný koňak EXTRA 1755 s hladkými, jemnými tóny je rozhodně koňakem pro náročné znalce.

NEJLEPŠÍ ZPŮSOB SERVÍROVÁNÍ Jeho čistota v malých doušcích umožňuje plně ocenit mimořádnou bohatost a jemnost jeho buketu, který odhaluje staré eaux-de-vie použité v jeho směsi.

Upozornění! Kusů skladem je: 10

3 200,00 Kč s DPH

Příběh začíná v 17. století, kdy rodina GAUTIER vyráběla sudy z dubu z francouzského lesa Limousin. Naši předkové si vytvořili úzký vztah k dubu, který je více než jen dovednost a který je zachycen v rodinném mottu „DU GALT MER SUI“, což ve staré francouzštině znamená „Jsem pánem lesa“. Tato zvláštní odbornost je jedním z klíčových prvků při zvládnutí dlouhého procesu zrání našeho koňaku.

V roce 1644 se Charles GAUTIER oženil s Jacquette BROCHET, která byla dcerou vinaře. Z tohoto spojení sudařského a vinařského dědictví se zrodila nová vášeň - výroba koňaku.

Od roku 1700 jejich vnuk Louis GAUTIER dále rozšiřoval své aktivity v oboru výroby koňaku a přispěl k výraznému růstu společnosti Maison GAUTIER.

V roce 1755 získala rodina GAUTIER královské právo na výrobu koňaku a zakládací listinu podepsanou králem Ludvíkem XV.

Téměř před třemi stoletími, v 18. století, naši předkové zřídili sklepy na jedinečném místě - ve starobylém vodním mlýně nad vodami řeky Osme v Aigre, kde nás najdete dodnes. Protože víme, že právě přirozená vlhkost našich sklepů dodává našemu koňaku jedinečný bohatý a jemný charakter.

Objem700ml
Balení6ks
Obsah alkoholu40%
ZnačkaGautier
Země původuFrancie

Ve stejné kategorii